It looks like you're trying to visit our USA store, would you like to go to our UK store?

Teslimat ve Kargo

Sitenizde kargo ücreti ne kadardır?

 

ParcaGemisi.com’dan yapacağınız tüm alışverişlerinizde kargo ücreti sadece 6,90 TL'dır. Sepet tutarı 150 TL ve üzerinde olan alışverişlerinizde herhangi bir kargo ücreti alınmamaktadır.

 

Hangi kargo firması ile çalışıyorsunuz?

 

Web sitemizden oluşturduğunuz siparişleriniz, Sürat Kargo güvencesiyle ulaştırılmaktadır.

 

Kargom ne zaman ulaşır?

 

Siparişiniz, satın alma işleminiz gerçekleştikten sonra 2-5 gün içinde kargoya teslim edilmektedir. Hafta sonu veya resmi tatillerde vereceğiniz siparişler, bu günleri takip eden ilk 2 iş günü içinde kargoya verilecektir.

Kampanya dönemlerinde bu süre 6 ile 8 gündür.

 

İade etme süresi kaç gündür? İade koşulları nelerdir?

 

Tüketici Kanunu'ndaki, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk on dört (14) iş günü içerisinde iade edebilirsiniz.

*Ürün/ürünlerin kullanılmamış olması gerekmektedir.

*Ürün/ürünlerin; faturası, orijinal kutusu, orijinal ambalajı ve kesilip kopartılmamış etiketi ile birlikte, yanında gönderilen dokümanlar ve tüm aksesuarlar da dahil edilerek göndermeniz gerekmektedir.İadenin gerçekleşebilmesi için ürünlerin kullanılmamış ve bozulmamış olarak gönderilmesi gerekmektedir. Aksi halde ürünlerin iadesi alınmayacaktır.

*Elektrik ve elektrik ürünlerinde iade kabul edilmemektedir.

 

Kargomu nasıl takip edebilirim?

 

Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra kargonuzun durumunu takip edebilirsiniz. Üye iseniz, "Hesabım" menüsündeki "Siparişlerim" sekmesinde, ilgili sipariş detayındaki "Kargom Nerede?" linkinden siparişinizin hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz. Üye olmadan alışveriş yaptıysanız, ana sayfada alt kısımda yer alan "Sipariş Takibi" bağlantısını kullanarak kargonuzun durumunu görüntüleyebilirsiniz.

 

Yurt dışına veya KKTC'ye sipariş gönderimi yapılıyor mu?

 

Yurt dışına veya KKTC'ye henüz sipariş gönderimi yapılmamaktadır.

 

Siparişim yanlış/kusurlu geldi, ne yapmalıyım?

 

Yanlış veya kusurlu bir ürün teslim aldığınızda, siparişinizle birlikte size yollanan iade formu, fatura ve orijinal kutusu ile birlikte iade etmek istediğiniz ürünü/ürünleri Sürat Kargo yoluyla ücretsiz olarak aşağıdaki adrese gönderiniz.

 

İkitelli Osb Mh. Aykosan Çarşı Blok Sok. Aykosan Çarşı No:1/1 İç Kapı No:302 BAŞAKŞEHİR / İSTANBUL

 

Ürün tutarı, 10 iş günü içerisinde ödemeyi gerçekleştirmiş olduğunuz kredi kartına iade edilmek üzere bankanıza bildirilecektir. Taksitli yapılan işlemlerde bazı bankalarda geri ödemeler taksitli bir şekilde yapılmaktadır.

 

Bulunduğum yerde kargo firmasının şubesi yoksa siparişimi nasıl teslim alacağım?

 

Bu durumda siparişiniz bulunduğunuz bölgeye en yakın Sürat Kargo şubesinde bekletilir ve tarafınızca alınması için sizinle iletişime geçilir.